Najem długoterminowy

Nie kupuj samochodu – kup komfort użytkowania pojazdu!

Wynajem długoterminowy samochodu dostawczego to coś więcej niż leasing. Co ciekawe, „więcej” może również oznaczać „taniej”. Jak to możliwe?

Wynajem długoterminowy to umowa leasingu, w której wartość końcowa samochodu odpowiada jego wartości rynkowej w dniu zakończenia umowy. Płacąc miesięczne raty finansowe, pokrywasz jedynie spadek wartości samochodu. Dzięki temu miesięcznie płacisz niszą ratę niż w klasycznym leasingu.

A dlaczego najem to coś więcej niż leasing?

W najmie długoterminowym do raty finansowej dodawane są inne usługi związane z eksploatacją samochodu:

 • serwis (okresowe przeglądy i bieżąca eksploatacja pojazdu)
 • opony zimowe (ich koszt, przechowanie, zmiana dwa razy w sezonie)
 • ubezpieczenie komunikacyjne
 • assistance (zakres uzależniony od wyboru użytkownika)
 • karta paliwowa

  Stała, niska rata oraz usystematyzowanie wydatków i przewidywalność wszystkich kosztów związanych z samochodem – to są największe atuty najmu długoterminowego. Ubezpieczenie, serwis oraz nieprzewidziane wydarzenia jak np. samochód zastępczy w przypadku awarii samochodu – w najmie wszystko to uwzględnione jest ramach miesięcznej raty.

  Względem klasycznego leasingu najem różni się finansowym zaangażowaniem na początku i na końcu kontraktu… a raczej brakiem takiego zaangażowania. W najmie zwykle nie musisz wpłacać wkładu własnego i nie musisz wykupować samochodu po zakończeniu umowy.

  Abonament, ryczał czy też subskrypcja. Te słowa najlepiej oddają ideę najmu długoterminowego. Stała rata, przewidywalne koszty i pełen zakres obsługi