eVAN – dopłata do leasingu elektrycznego samochodu dostawczego

Leasing samochodu dostawczego Renault z dofinansowaniem do 70 tys. zł.

Rządowy program eVAN to dopłata do zakupu/leasingu elektrycznego samochodu dostawczego z homologacja N1. Program eVAN wspiera zakup/leasing samochodu dostawczego, który nie emituje zanieczyszczeń powietrza. Jest to dofinansowanie zakupu/leasingu pojazdów dostawczych wykorzystujących do napędu wyłącznie energię elektryczną. W ramach rządowego programu dopłat eVAN możesz ubiegać się o dotację do 70 tys. zł przy leasingu nowego, zeroemisyjnego samochodu dostawczego.

Środki z dotacji eVAN możesz przeznaczyć na zakup/leasing samochodu dostawczego  kategorii N1. Kubatura przestrzeni ładunkowej nie może być mniejsza niż 2m3, a klasa DMC nie może być wyższa niż 3500 kg.

Dopłata do leasingu Renault Kangoo VAN E-tech
Renault Kangoo VAN E-tech 100% elektryczny

Dla kogo dopłata eVAN

Z leasingu z dotacją w ramach programu eVAN mogą skorzystać przedsiębiorstwa indywidualne oraz spółki prawa handlowego. Ponadato podmiotami, które mogą ubiegać się o dotację są jednostki sektora finansów publicznych, fundacje i stowarzyszenia oraz rolnicy indywidualni. Dotacja eVAN umożliwia przedsiębiorcom sfinansowanie nowoczesnego oraz bezemisyjnego samochodu do świadczenia usług m.in.: przeprowadzkowych, pocztowych, kurierskich, czy też usług transportu zintegrowanych ze sprzedażą towarów (np. dostawa pizzy).

Warunki dopłaty do leasingu

Najważniejsze warunki dotyczące leasingu samochodów dostawczych z homologacją N1 z dotacją eVAN:

  • maksymalnie 70 tys. zł (ale nie więcej niż 30% kosztów kwalifikowanych) przy deklarowanym podwyższonym przebiegu
  • maksymalnie 50 tys. zł (ale nie więcej niż 20% kosztów kwalifikowanych) bez deklaracji podwyższonego przebiegu
  • wkład własny do leasingu nie może być niższy niż kwota dotacji
  • samochód fabrycznie nowy, przed pierszą rejestracją (ewentualnie po rejestracji przez dealera lub importera) z przebiegiem nie większym niż 50 km

Kwota dofinansowania w programie eVAN to do 30%, ale nie więcej niż 70 tysięcy złotych kosztów kwalifikowanych. Przy kosztach kwalifikowanych brana jest pod uwagę cena zakupu, dlatego podatnicy VAT za koszt kwalifikowany uznają kwotę netto.

Dopłata eVAN do leasingu elektrycznego samochodu dostawczego realizowana jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiskai Gospodarki Wodnej. W przypadku leasingu elektrycznych samochodów dostawczych marki Renault, wniosek o dofinansowanie ze środków NFOŚiGW składa się za pośrednictwem RCI Leasing Sp. z o.o.

Umowę leasingu elektrycznego samochodu dostawczego możesz zawrzeć na okresu nie dłuższy niż 3 lata. Wniosek powinieneś złożyć przed zakupem samochodu, a w przypadku leasingu – przed podpisaniem protokołu zdawczo-odbiorczego pojazdu.

Renault Kangoo, Trafic oraz Master możesz zamówić w wersji E-tech, czyli jako pojazdy 100% elektryczne.

Złóż wniosek o leasing z dotacją – połącz wniosek o finansowanie z wnioskiem o dofinansowanie, by zaoszczędzić swój czas!