- Całkowity koszt od 101%
- Opłata wstępna od 0%
- Okres leasingu od 2 do 5 lat
- Ubezpieczenie GAP i/lub ubezpieczenie leasingu
- Gwarantowana stała rata
- Promocyjne stawki ubezpieczenia
RCI Leasing oferuje wyłącznie leasing operacyjny. Dlaczego? Bo ta forma leasingu jest korzystniejsza dla przedsiębiorców.
Korzystający z leasingu operacyjnego samochodu przedsiębiorca nie wprowadza go do ewidencji środków trwałych ani też nie amortyzuje go w czasie. Dlatego właśnie przedsiębiorca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wszelkie opłaty leasingowe: raty kapitałowe + odsetki. Amortyzacji pojazdu dokonuje firma leasingowa, gdyż to ona jest właścicielem pojazdu. Równie ważne jest to, że koszty związane z użytkowaniem samochodu (przeglądy, paliwo, naprawy, myjnia itp.) rozlicza się bezpośrednio w kosztach.
W leasingu finansowym przedsiębiorca może zakwalifikować do kosztów uzyskania przychodów jedynie część odsetkową dotyczącą rat leasingowych. Oprócz tego może wprowadzić samochód do ewidencji środków trwałych i amortyzować go w czasie.
Leasing (operacyjny) nie jest uwidaczniany jako zobowiązanie w bilansie leasingobiorcy, więc nie powiększa zadłużenia firmy Leasing to jednak nie tylko same plusy. Dopóki bowiem leasingobiorca nie spłaci wszystkich rat i opłaty końcowej, samochód nie należy do niego, a do firmy leasingowej. Tym samym przedsiębiorca zobowiązany jest uzyskać zgodę leasingodawcy np.na modyfikację samochodu (montaż instalacji LPG, zmiana furgonu dostawczego na furgon brygadowy). W przypadku, kiedy samochód zostanie skradziony lub w wyniku wypadku, kiedy zostanie orzeczona szkoda całkowita - raty i tak należy płacić do końca umowy. Konieczne jest też terminowe wywiązywanie się ze spłaty zobowiązań. W przypadku opóźnień lub zaprzestania spłaty leasingodawca może zażądać zwrotu samochodu.